İnsan (Yolcu) Asansörleri

İnsan (Yolcu) Asansörü

Esas olarak insan taşınmasını amaçlayan konfor ve kullanım rahatlığı ön planda tutulmuş asansörlerdir.

İnsan asansörleri; konutlarda 240 kg’ dan 1000 kg’a kadar insan taşımak için kullanılan ve konut dışı yerlerde(otel, hastane, iş merkezi) 630 kg’ dan 1600 kg’a kadar insan ve/veya yük taşımak amaçlı olarak tasarlanan asansörlerdir. 3 ila 21 kişilik kapasiteye kadar yapılabilen insan asansörlerinin anma hızları da binanın yüksekliğine göre değişken bir şekilde 0,40 m/sn ile 2.5 m/sn hızları arasında değişebilir.

İnsan asansörleri, binaların projelendirmesi aşamasında yapılan trafik hesaplarına ve avan projelerine uygun olarak imal edilip, yerlerine monte edilir.Projelendirme safhasından imalat ve montaj aşamasının sonuna kadar tüm kademeler, uzman ekiplerimiz tarafından kontrol edilerek, son kullanıcıya en uygun hale getirilir.

Asansör talebinize ve asansör kuyusuna uygun olarak;

  • Tam otomatik teleskopik veya merkezden açılan kat kapısı seçenekleri
  • Tam otomatik teleskopik veya merkezden açılan kabin kapısı seçenekleri
  • Çift hız veya VVVF frekans kontrollü kademesiz hız seçenekleri
  • Tam elektronik mikroişlemci kontrollü normal kumandalı veya sellektif toplamalı, simpleks veya grup kumanda seçenekleri
  • Opsiyonel olarak acil kata getirme sistemi
  • Kabin dekoratifleri; paslanmaz ile orijinal tasarımlı laminantın mükemmel uyumu olan lüks fosformik veya desenli paslanmaz çelik kaplamalı duvar seçeneklerine sahiptir.
  • Linolyum, mermer, seramik veya granit taban seçeneklerine sahiptir.

Bütün bunların dışında sizin için tasarlanmış, size özel çözümler; özel paslanmaz desenler, vitray, cam panelli kapılar, panoramik kabinler gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

Dikkat! İnsan asansörünüzü mutlaka, Ümit Lift Asansör tarafından periyodik ve genel asansör bakımı yaptırılmalıdır. İnsan hayatı her şeyden önemli ve değerlidir.